Добре дошли в моя уебсайт

Същност но мрежови устройства

Мрежовите устройства рутерисуичове и hub ) обикновено са за професионални нужди, но все повече навлизат и като оборудване за офис и домашна употреба.

Това са устройствата, посредством които интернет комуникацията достига до Вашите компютри.

Мрежови устройства

Видове мрежови устройства

Входно-изходни устройства (конфигурирани като мрежови устройства – принтери, скенери, дискове с голям обем и др.)

устройства за управление на връзките в мрежата

Мрежов адаптер

Адаптер е всяко устройство, което прави съвместима връзката между дадена електрическа апаратура или механизми, които не могат да бъдат свързани директно. Понякога се води също и конвертор (от англ. converter). В бита най-често е така е наричано захранващото компактно устройство за преобразуване на мрежовото напрежение в по-ниско или постоянно подходящо за определен консуматор.Понякога посочваме устройството адаптер с друго наименование, според неговата основна функция.Голяма част от електрическите адаптери са изградени на базата на преобразуватели на електрическа енергия.

В почти всички захранващи устройства за мрежово напрежение е задължително условието за галванично разделяне на мрежовото и изходното напрежение. Това най-често се постига с трансформатори от различни типове


Мрежови устройства
Хъб (на английскиHub) (наричан още концентратор) е вид мрежово оборудване, което регенерира сигнала по мрежовия кабел, който затихва на разстояние по-голямо от 100 m. След като получи сигнал (пакет) на един от входовете (портовете) си, го препраща на всички останали. Той работи на физическо ниво и не изисква програмно осигуряване.
Концентратор (hub)
Мрежови устройства
Точка за достъп (access point)
Мрежови устройства
Wi-Fi, също така изписвано като Wifi или WiFi (транскрипцияуайфай) е популярна технология, която позволява електронни устройства да обменят данни или да се свързват с Интернет безжично, използвайки радиовълни. Това е технология на безжичната мрежа (WLAN) базирана на спецификациите от серията IEEE 802.11. Първоначално тя е лицензирана от Wi-Fi Alliance. Била е разработена, за да бъде използвана от преносимите изчислителни устройства, като преносими компютри, в локални мрежи (LAN), но сега все повече се използва и за други услуги, включително Internet и VoIP, игри, базово свързване на потребителска електроника, като телевизори и DVD устройства или цифрови камери. Разработват се много нови стандарти, които ще позволят Wi-Fi да се използва в колите по магистралите, при поддръжката на ITS за повишаване на сигурността и при мобилната търговия (виж IEEE 802.11p). Wi-Fi и Wi-Fi CERTIFIED логата са регистрирани търговски марки на Wi-Fi Alliance – търговската организация, която тества и сертифицира оборудването съгласно стандартите от серията 802.11.